Autokile paigaldus

 


Alustada tuleks auto pesemisega. Kui kleepimist ootav detail on kaetud pigiga, siis tuleb ka see eemaldada.

 

p1


Kui auto on pestud, tuleb detail “süvapuhastada”. Kõige lihtsam, odavam ja 95% ajast toimiv lahendus selle jaoks on korralik aknapesuvahend. Lasete vahendi peale ja ringjate liigutustega puhastate majapidamispaberiga pinna. Jälgige, et paber ei jätaks pinnale udemeid, mis hiljem kile alt välja hakkavad paistma.

 

p2


Detail on vaja kleepida “ümber nurga”, et vana värv kusagilt kumama ei jääks. Selle jaoks, et kile ka sissepoole hästi pidama jääks, on vaja puhastada samamoodi ka detaili sisemised ääred.

 

p3


Kui kõik puhas, võib alustada kleepimisega. Üksi tehes on mõtekas jätta poolele kilele paber taha ja alustada kleepimist seest poolt välja poole detaili keskelt. Proovige paigaldusel võimalikult palju kuumapüstolit ja venitamist vältida. Liigne venitamine võib kile struktuuri muuta. Kasutage kile paigalhoidmiseks spetsiaalseid magneteid ja paigaldamiseks spaatlit. Kui tekib korts või mingi muu anomaalia, siis tõmmake kile rahulikult lahti, laske eemalt fööniga sooja õhku, jälgige, et kile läheks uuesti sirgu ja paigaldage edasi.

 

p4


Kui pool detaili on kleebitud, siis hakkake rahulikult aluspaberit ära tõmmates teisele poole liikuma.

 

p5


Kuigi kuumapuhuriga on võimalik kile üle kuumutada ja ära rikkuda, siis mõistusega tegutsedes ja eemalt “puhkudes” on tegu asendamatu abilisega.

 

p6


Kui detail on kleebitud, võtke spetsiaalne terav nuga ja hakkake detaili välja lõikama. Ideaalis tuleb lõigata vastasdetaili äärest, sellisel juhul tekib piisav detaili kattev ülejooks, et vana värv ei jääks kusagilt paistma.

 

p7


Peale lõikamist eemaldage üleliigsed jupid kleebisest.

 

p8


Kui kõik on lõigatud, siis andke fööniga rahulikult sooja ja aidake spaatliga kile ümber nurga kleepida. Kui nurgad on tehtud, siis kapoti ja teiste avanevate detailide puhul avage nad ja tehke samamoodi sisepinnaga. Andke õrnalt sooja ja suruge mõõduka survega kleebis vastu detaili. Käige kõik lõpuks puhuri ja spaatliga üle, et tagada ühtlane kleepuvus. Kui kile jahtub, siis jääb ta sellesse vormi, milliseks te seda soojaga sundisite. Tänu sellele ei hakka kile külmaga lahti mängima.

 

p9


Peale paigaldust võid kasvõi -30 kraadisele pakasele vastu minna. Suvisel ajal ei sega kilet kuni 60 kraadine kuumus ega eessõitjatelt tulev kivirahe.

 

p10

 

Edukat kiletamist!